FRECOS spol. s r.o.

FRECOS spol. s r.o.
Tř. Tomáše Bati 1715, 765 02 Otrokovice, Česká republika

technologie úprav textilů
zátěry bariérové ztužující
impregnace textilu

o firmě


Společnost Frecos, spol. s r.o.


byla založena v roce 1996 s programem zpracovávání plastových (laminátových) odpadů. Postupně s nákupem nových technologických celků byla zahájena produkce materiálů na obuvnické komponenty a galanterní výrobky. Následně byly zavedeny technologie zušlechťování textilů pro potřeby gumárenského průmyslu, výrobků reklamních a propagačních, stínící techniky, technické i oděvní aplikace. Využívané technologie aplikujeme dle specifických požadavků odběratelů při vývoji nových technologických postupů a při inovaci naší produkce.

výroba
výroba
výroba
výroba

1. Úpravy a zušlechťování textilů a jiných produktů

  • samolepící nánosy na nejrůznější typy textilů a jiných podkladů
  • hydrofobizační a vodonepropustné úpravy textilů a jiných podkladů
  • netřepivé zátěry na textilní materiály
  • pogumování textilů
  • laminace materiálů pro tváření teplotou a tlakem
  • tepelně odolné a nehořlavé úpravy
  • zátěry paropropustné
  • impregnace textilů ( ztužující, fixační, měkčící, zajišťující el.vodivost, atd.)

2. Šlehané latexové pěny

Základ je tvořen textilním podkladem na kterém se kontinuální technologií vytváří našlehaná latexová pěna, která po vysušení a zvulkanizování v sušícím tunelu vytváří elastickou, pružnou a mechanicky odolnou vrstvu. Tyto materiály se využívají na vkládací obuvnické stélky, bandáže, límečky nebo jiné vnitřní dílce obuvi.

3. Syntetické usně velurového typu

Vyráběné impregnací netkaného vláknitého rouna. Používají se na vnitřní dílce obuvi (podšívky, stélky apod.) nebo na vrchové obuvnické dílce.

4. Přírodní usňové štípenky

Na povrchu upravené polyuretanovou lícovou folií. Touto technologií se z méněcenné suroviny jakou je hovězinová či jiná přírodní štípenka získává plnohodnotná lícová useň s vynikajícími mechanicko-fyzikálními parametry.

výroba
výroba
výroba
výroba

EKO-KOMSpolečnost Frecos, spol. s r.o. uzavřela smlouvu se společnosti EKO-KOM a s účinností od 1.1.2007 plní své povinnosti "O odběru a využití odpadu z obalů" a zapojila se tak do Systému sdruženého plnění EKO-KOM.

 


FRECOS spol. s r.o., areál TOMA a.s., 765 02 Otrokovice, Česká republika
Webdesign by Flash-I-Net © 2007